menuemailphonefb

Ponuka predstavení

Bohužiaľ, v zadanej kategórií sa nenachádzajú žiadne programy

Úsmevné príbehy Rómov


Prostredníctvom našej divadelnej hry chceme upovedomiť verejnosť aj samotných Rómov na dejinné skutočnosti a okrem humornej stránky života v 60-tych a 70-tych rokoch minulého storočia, chceme divákom pripomenúť realitu vtedajšej doby, ktorá bola poznamenaná javmi, akými bolo aj direktívne riešenie rómskej zamestnanosti.Našou hrou chceme upozorniť na všetky spomínané eventuality, ale s nadhľadom, ktorý sme si vypestovali na základe stáročiami formovanej skúsenosti.

Jakubove dobrodružstvá


Je to príbeh o pracovitom, dobrosrdečnom a odvážnom chlapcovi, ktorý túži po nesmiernom šťastí.Keďže spolu s ním, jeho otcom a bratom žije aj veľmi zlá macocha, ktorá Jakubovi strpčuje život, predstava o šťastí je iba nedosiahnuteľným snom.Viac už ale neprezrádzajme! Vydajte sa spolu s Jakubom na cestu plnú nástrah, dobrodružstiev a zážitkov...

Vynaliezavá rodinka


Táto inscenácia úzko nadväzuje na predošlé komédie "Prešibaná rodinka" a "Dobroprajná rodinka". Je voľným pokračovaním príbehov a osudov dvoch rómskych rodín. Dej a postavy tejto komédie sú čerpané z príbehov Rómov žijúcich v zahraničí, v tomto prípade v Anglicku. Príbeh rozvíja úsmevné, ale aj kritické pohľady na život Rómov a ich adaptáciu v novej krajine.

Primáš Piťo


Je to inscenácia zo života legendárneho primáša Piťa, ktorý žil na prelome 17. - 18. storočia. Narodil sa v roku 1791 v Tekovských Lužanoch, okres Levice a zomrel v roku 1886. Touto inscenáciou naše divadlo chce priblížiť rómsku legendárnu postavu mladej generácii a širokej verejnosti ako zakladateľa nielen rómskej, ale aj slovenskej ľudovej kultúry.

Čierna karavána


Inscenácia

Čertovský čapáš


Je to príbeh o 3 neobvykle poslušných čertíkoch Beng, Bengoro a Bengori, ktorí za trest boli vyslaní na Zem.

Nenaplnená láska


Je to rómska balada o nenaplnenej láske medzi tzn. Gadžom a Rómkou.Príbeh poukazuje na ľudské predsudky, ktoré dokážu zničiť životné osudy hlavných predstaviteľov. Dej končí tragický.

Vilko v lesnej ríši


Detská rozprávka dobrodružného a edukačného charakteru s veselými momentmi.

Škriatok


Je to veselá rozprávka o škriatkovi, ktorý dokáže vyčariť nie len úsmev na všetkých detských tváričkách, ale aj splniť to najtajnejšie želanie.

Očistec


Je to pôvodná rómska tragi-komédia pre dospelých. Príbeh hovorí o mužovi menom Gejza, ktorý žil hriešny a nezdravý život a zomrie na infarkt. Vo sne sa zjaví svojej žene v snahe získať odpustenie, pretože nemôže prejsť očistcom. Napriek tomuto čiernemu rámcu ide o veselohru.

Cimbal, tanec, husličky, ach tie rómske pesničky


Hudobno- tanečný program - dlžka trvania od 30 - 90 minút.

Miesto pre Rómov


Hudobno - dramatická freska z histórie a súčasnosti Rómov.

Svedectvo


Je to nový titul s tematikou a žánrom vytvoreným rómskymi autormi nášho divadla. Cieľom tejto hry je pripomenúť Rómom aj Nerómom ako sa neľudsky zaobchádzalo s Rómami počas 2. svetovej vojny.

Romathan baví


Hudobno-zábavný program.

Kuchtík Ham- Ham


Je to pôvodná rómska rozprávka o tom, že zeleninka je chutná a zdravá. Ako z nej uvariť chutnú polievočku vás naučí kuchtík Ham Ham a jeho šikovní pomocníci. Rozprávku pre vás napísal a s hercami naštudoval pán Marián Balog

Ako Boh stvoril Róma


Rozprávka "Ako Boh stvoril Róma" je našou 73. premiérou.Je to obnovená premiéra hry, ktorá sa v minulosti stretla s veľkým ohlasom u divákov. Preto sa k nej divadlo vrátilo a predstavilo ju v novom šate. V tejto edukatívnej rozprávke komunikujú postavy v rómskom i slovenskom jazyku. Autorka Daniela Hivešová-Šilanová vychádzala zo starodávneho biblického príbehu o stvorení človeka.