menuemailphonefb

Premiéra Črievice grófky Marice

clock

18.10.2022

PREMIÉRA ČRIEVICE GRÓFKY MARICE


Priam do slova a do písmena nás omámilo pôvabné obdobie neskorého romantizmu, nádhernej hudby, skvostných kostýmov či dramatických ľúbostných príbehov.


Rómovia sa odjakživa venovali mnohým remeslám, avšak najviac vážení a známi boli vždy iba kováči a hudobníci. Vieme, že rómski hudobníci boli v tom období mimoriadne obľúbení najmä u šľachty. Uhorskí panovníci si ich pozývali hrávať, keď sa konali korunovácie.
Dej inscenácie sa odohráva v období Rakúsko- Uhorska na šľachtickom dvore. Námet sme čerpali zo slávnej operety „Grófka Marica“, avšak nevytvorili sme operetu, ale inscenáciu- melodrámu, ktorej dej sa zameriava na život tamojších rómskych hudobníkov.


Premiéru inscenácie si budete môcť pozrieť a zároveň vychutnať  už teraz vo štvrtok 20.ho októbra o 18tej hodine v našom divadle na Továrenskej 3 v Košiciach.


A aby sme nezabudli podotknúť, že prípade záujmu si stále môžete prísť zakúpiť vstupenky priamo k nám do nášho divadla (Továrenská ul. č. 3 v Košiciach ) na sekretariáte ( prvé poschodie vľavo), v čase od 9:00h - 12:00h.
Cena za vstupné je v hodnote 4,00 € ( 1os.- dospelý)
Zľavnené vstupné - 2,00 € (1 os. - ZŤP)
Vidíme sa !